Menu:

Letní kurz angličtiny

Skončil vám právě letní semestr a máte již hotové všechny zkoušky? Proč nezkusit zapracovat na své jazykové výbavě a nestrávit léto v zahraničí. Samozřejmě, že můžete strávit léto u vody, ale po prolenošených dnech u vody zjistíte, že se vracíte zpět do lavic a z prázdnin nemáte vlastně žádný pořádný zážitek. Výbornou variantou, jak strávit prázdniny tím, co nás možná dokonce bude bavit, je docházení na jazykové kurzy Brno. V této jazykové škole se můžete nejen naučit základům cizího jazyka, ale také můžete výrazně zlepšit své komunikační dovednosti. Pro ty, kteří již jazyk zvládají na určité úrovni, je zde nabízena možnost vykonání státní jazykové zkoušky. Tato státní jazyková zkouška vám poté deklaruje přesně stanovenou úroveň, na jaké se s vašimi lingvistickými dovednostmi nacházíte.


Vzhledem ke kvalitě státní jazykové zkoušky se poté můžete ucházet například o místo překladatele či dokonce začít podnikat v oblasti překladatelství osobně. Další úrovní, která pro vás může být výzvou po úspěšném složení státní jazykové zkoušky, je zkouška FCE. Zde už se jedná o porozumění složitým textům, konverzacím, které se zabývají odbornou tematikou a v běžné konverzaci pro její složení musíte zvládat komunikovat, aniž by druhá strana musela jakkoliv přemýšlet nad porozuměním toho, co říkáte. Jedná už se o opravdu vysokou úroveň znalosti cizího jazyka, kdy už se můžeme vskutku považovat za člověka, který zvládl jiný jazyk, než svou mateřštinu. Není úplně od věci se podívat po práci tlumočníka, protože tlumočení je naprosto výborným zužitkováním jazykových znalostí. Základem pro takovou znalost jiné řeči může být například letní kurz strávený v jiné zemi.


Jakmile přemýšlíte nad tím, že se naučíte jinou řeč, ale nechcete strávit léto ve škole, stačí si najít některou ze zprostředkovatelských agentur a využít programu Work and travel. Jedná se o programy, které se specializují na to, že vám seženou zaměstnání na letní měsíce v zahraničí. Pracujete několik měsíců a poslední měsíc pouze cestujete. Jakmile si takto postavíte základy, stačí potom začít navštěvovat několik hodin týdně, aby se například úroveň vaší angličtiny dostala na úroveň, se kterou už se nemusíte stydět přihlásit na pohovor do zaměstnání, kde je právě angličtina vyžadována. Jako stvořená je s nabídkou těchto kurzů, je jazyková škola Brno, která má v tomto oboru zkušeností na rozdávání a bude vám jistě výborným partnerem při rozkrývání tajů cizího jazyka.

16. 04. 2012